OGRÓD

Sklep ogrodniczy- produkty do pielęgnacji roślin i ogrodów, doniczki, nawozy, nasiona, środki ochrony roślin, środki owadobójcze, przeciw muchom, komarom i innym szkodnikom. Hurt-detal.
Większość nasion warzyw może być wysiewana bezpośrednio do gruntu. Do ich uprawy najlepiej wybrać miejsce słoneczne, a ziemię przygotować już w marcu poprzez nawożenie obornikiem czy kompostem. Uprawa warzyw niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka, ponieważ warzywa stanowią źródło witamin i substancji mineralnych. Najwyższą jakość plonów gwarantują wysokogatunkowe nasiona warzyw. Mogą być one stosowane zarówno przez amatorskich plantatorów, jak i profesjonalnych rolników oraz hodowców.

Uprawa nasion warzyw
 Można wyróżnić dwa rodzaje uprawy. Jednym z nich jest siew nasion warzyw wczesnych do gruntu. W taki sposób można zasiać rzodkiewki oraz marchwie. Przy ich uprawie należy dbać o dostateczną przewiewność podłoża poprzez przekopanie, rozdrobnienie oraz grabienie. Innym sposobem jest siew nasion na rozsadę. Tę metodę stosuje się w wysiewie kapusty wczesnej, sałaty kruchej i sałaty w masłowej. Mogą być one najpierw zasadzone w pojemniku, a następnie przeniesione do gruntu. Rozsadę należy codziennie podlewać, a grządki hartować minimum przez tydzień.
Uprawa warzyw nie jest trudna, dzięki czemu można je hodować nawet na balkonie czy tarasie. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w odpowiednie wielodoniczki lub pojemniki. Nasiona powinny być przechowywane w suchych, chłodnych oraz niezbyt wilgotnych pomieszczeniach.

Jaką odmianę nasion wybrać?
W przypadku niektórych warzyw ich odmiany mają znaczenie marginalne. Warto jednak wybrać nasiona od polskich producentów, które są tańsze niż nasiona importowane z zagranicy. Są one lepiej przystosowane do uprawy w naszym klimacie. Przy wyborze warto uwzględnić takie cechy, jak wigor, pokrój, wygląd, możliwości zastosowania oraz długość okresu wegetacji. Najdroższe, ale wysokojakościowe są nasiona warzyw F1. Jest to mieszańcowy materiał siewny, który charakteryzuje się heterozją, zwiększoną plennością oraz odpornością na choroby i szkodniki

NASIONA I SADZONKI

NARZĘDZIA I AKCESORIA OGRODNICZE

DONICZKI

OPRYSKIWACZE I LINIE KROPLUJĄCE